GI PRÜFUNGEN

IZPITI GOETHE INSTITUTA
PRÜFUNGEN DES GOETHE-INSTITUTS

Želiš izvedeti, kakšno je tvoje znanje nemščine? Rabiš za pridobitev štipendije, sprejem na želeno srednjo šolo, študij, vizo, počitniško delo certifikat ali spričevalo (kot dokazilo o tvojem znanju nemščine)?

Potem si na Goethe Institutu in OŠ Beltinci na pravem mestu!

Izpiti Goethe Instituta so svetovno znani in se izvajajo po celem svetu. Pridobljeni certifikati so veljavni po celem svetu, so zelo priznani, ugledni in visoko cenjenji. Predpogoj za pristop k izpitu je znanje nemščine. Izpiti se delijo glede na predznanje nemščine, ki ga imaš oziroma na število ur, v katerih si se učil nemščino (v šoli ali jezikovnem tečaju). Izpiti se imenujejo Start Deutsch 1 in 2, Fit in Deutsch 1 in 2, Zertifikat Deutsch itd. Na Goethe Institutu so izpiti plačljivi.

Izpita FIT 1 in FIT 2 od leta 2009 izvajamo tudi na naši šoli. Za učence naše šole so izpiti brezplačni.

Termini izpitov na OŠ Beltinci :

PISNI DEL:
– FIT1: ponedeljek, 15. april 2019 ob 13.40 (učilnica BIO)

– FIT2: ponedeljek, 15. april 2019 ob 12.40 (učilnica NEM)

USTNI DEL:

– FIT1 in FIT2: četrtek, 18. april 2019 od 9. ure naprej (rdeča dvorana)

Priprave:

– FIT 1: ponedeljek, 8. in 15. april 2019 ob 7.30 (učilnica BIO)

– FIT 2: po dogovoru

Več in podrobnejše informacije najdeš tudi na :

FIT IN DEUTSCH 1

1. Predpogoj

Predpogoj za opravljanje izpita “Fit in Deutsch 1” je poznavanje latinice in starost najmanj 11 let. Za opravljanje izpita ni potrebno obiskovati tečaja.

Za “Fit in Deutsch 1” potrebujete glede na vrsto šole od 100 do 120 učnih enot po 45 minut.

2. Deli izpita

Pisni izpit (trajanje: ca. 60 minut)

Slušno razumevanje
kratki vsakdanji pogovori, sporočila na elektronski tajnici

Brano razumevanje
mali oglasi z optičnimi pripomočki, kratke izjave mladostnikov

Pisno izražanje
Pisanje kratkega osebnega sporočila (pismo, elektronska pošta) s podanimi iztočnimi točkami kot reakcija na pisno predlogo npr. elektronska pošta, fax sporočilo, ipd.

Ustni izpit (trajanje skupno: ca. 20 minut kot skupinski izpit)

– predstavitev samega sebe – monolog,
– spraševanje o določeni temi, odgovarjanje na vprašanja sošolca ali sošolke – dialog
– izražanje prošenj in reagiranje na prošnje – dialog

VZORČNI TEST FIT 1

FIT IN DEUTSCH 2

1. Predpogoj

Predpogoj za opravljanje izpita “Fit in Deutsch 2” je poznavanje latinice in starost najmanj 12 let. Za opravljanje izpita ni potrebno obiskovati tečaj.

Za “Fit in Deutsch 2” potrebujete glede na vrsto šole od 200 do 250 učnih enot po 45 minut.

2. Deli izpita

.           Pisni izpit (trajanje: ca. 90 minut)

Slušno razumevanje
Objave po radiu, vsakdanji pogovori mladostnikov

Bralno razumevanje
mali oglasi, pisma, kratki teksti iz časopisa za mlade

Pisno izražanje
Pisanje kratkega osebnega sporočila (pismo) s podanimi iztočnimi točkami kot reakcija na pisno predlogo npr. elektronska pošta, fax sporočilo, ipd.

.         Ustni izpit (trajanje skupno: ca. 20 minut kot izpit v paru)

– predstavitev samega sebe – monolog,
– spraševanje o določeni temi, odgovarjanje na vprašanja partnerja – dialog
– reagiranje na vsakodnevno situacijo – monolog